Kursy dla dzieci/młodzieży w innych grupach wiekowych:
Co to jest mindfulness/uważność?
Jak radzić sobie ze stresem, lękiem, niepewnością, ciągłymi zmianami i mnóstwem nauki? Kurs mindfulness dla nastolatków w wieku 12-14 lat to kompletny program uważności dla młodzieży, wspiera młodych ludzi w radzeniu sobie ze stresem, lękiem, szukaniu własnej drogi. Intensywne zmiany jakie towarzyszą młodym ludziom, to droga, którą każdy z nas dorosłych przeszedł, ale dzięki kursowi minfulness dla nastolatków – adolescenci mogą bardziej świadomie kierować własnym życiem, wyborami, a także tym, co się z nimi dzieje. Kurs mindfulness dla nastolatków to nie terapia – ale prawdziwy program rozwijający kompetencje przydatne na całe życie.
Potencjalne korzyści z kursu mindfulness dla nastolatków w wieku 12-14 lat (6-8 klasa szkoły podstawowej) połączonego z regularnymi ćwiczeniami w domu:
- radzić ze stresem związanym z niepewnością, poszukiwaniami, a także myślami (np. “nie dam rady”, “jestem do kitu”, “nigdy mi się nie uda” itd.)
- lepiej radzić sobie z lękiem, frustracją, a także innymi emocjami, które zmieniają się z chwili na chwilę,
- łatwiej odnajdywać własne ścieżki – wybory, zaspokajanie potrzeb, odpuszczanie, kiedy trzeba i odważne walczenie o swoje, kiedy tego wymaga sytuacja
- dłużej koncentrować uwagę, a także zauważać kiedy ona ulega rozproszeniu, pogarsza się i co na to wpływa (czyli “co mogę w tej chwili zrobić, by skupić się na tym, co robię”)
- szybsza regeneracja energii fizycznej oraz psychicznej,
- łatwiejsza zdolność do relaksowania ciała i umysłu – zarówno na codzień jak i w trudnych chwilach,
- łatwiejsze zasypianie, lepszy jakościowo sen
- wzrost poczucia wpływu na własne samopoczucie, emocje, sytuacje
- bardziej świadome kontakty z rówieśnikami – lepsze dogadywanie się ze znajomymi, a czasem nawet rodziną 🙂
Potrzeba 5-10 minut w ciągu dnia. Przez 10 spotkań (75 min), będziemy wspólnie z innymi nastolatkami odkrywać różne obszary uważności i jak je zastosować w życiu. Pomiędzy zajęciami będę zachęcać nastolatki do 10 min. ćwiczeń w domu z nagraniami mp3.
10 minut i 10 tygodni – to za mało? 10 tygodni to 70 dni co najmniej 5-10 min. ćwiczeń czyli 350-700 min. Nadal wydaje się mało? Od 4 lat prowadzę treningi uważności dla dzieci i młodzieży, i pierwsze efekty widać nawet po 1-4 tygodniach systematycznych ćwiczeń. Mózgi nastolatków są bardzo plastyczne. Podczas zajęć budują się nowe połączenia neuronalne, a mózg zaczyna w sposób bardziej harmonijny przesyłać sygnały. 5-10 minut może wnieść wiele zmian do Twojego Rodzicu życia, a także Twojej_go nastolatki_tka. W uważności ważna jest systematyczność – nawet jeśli ćwiczenie trwa tylko 5-10 minut. Spróbuj z nagraniem poniżej, a jeśli ci się spodoba – zaproponuj swojej_mu nastolatce_kowi 🙂

Kto może skorzystać z kursu mindfulness dla nastolatków? Czy trzeba mieć jakieś zaburzenia?
Można po prostu chcieć odkryć w sobie spokój, albo poradzić sobie ze stresem, lepiej się koncentorwać… albo po prostu przyjść. Nie trzeba mieć żadnych problemów by skorzystać z treningu. To nie terapia, nie będziemy się koncentrować na deficytach. Będziemy odkrywać mądrość, która kryje się w nas! Uważność to umiejętność uniwersalna – można ją wykorzystywać praktycznie codziennie w najróżniejszych momentach. Kurs mindfulness dla nastolatków jest specjalnie przygotowanym programem przez Eline Snel dla tej właśnie grupy wiekowej.
Przed rozpoczęciem kursu mindfulness dla nastolatków, zapraszam młodego człowieka z rodzicem_ami/opiekunką_em/opiekunami na konsultację:
• dla RODZICA (do 25 min), podczas której porozmawiamy o Pani/Pana oczekiwaniach odnośnie treningu, możliwości wspólnych ćwiczeń w domu pomiędzy zajęciami oraz chętnie odpowiem na pojawiające się pytania
• oraz dla NASTOLATKI_A (do 25 min) – to okazja, abyśmy się nawzajem poznali, byśmy mogli razem sprawdzić czy możemy ze sobą współpracować, jakich nowych umiejętności chał(a)by się nauczyć, poznać, rozwinąć.
Konsultacja przed treningiem jest osobno płatna (140 zł). Opłata za konsultację jest bezzwrotna, niezależnie od decyzji o udziale bądź nie w treningu.
Z czego składa się kurs mindfulness dla nastolatków w wieku 12-14 lat?
• 10 tematycznych grupowych sesji treningowych po 75 min. raz w tygodniu
• 10 mailowych informacji dla rodziców o tematyce zajęć w każdym tygodniu
• 1 książkę Eline Snel „Daj przestrzeń… i bądź blisko” z mp3 – nagrania dla nastolatki_a, a książka do przeczytania dla rodzica
• materiały i pomoce potrzebne do zajęć/ćwiczeń w domu
• spotkanie podsumowujące trening z rodzicem/rodzicami (do 25 min)
• spotkanie podsumowujące z nastolatkiem (do 25 min)
Kto prowadzi kurs mindfulness dla nastolatków?
Beata Kamińska-Suchanek – certyfikowana trenerka i superwizorka mindfulness dla dzieci i młodzieży w metodzie Eline Snel oraz nauczycielka uważności dla dorosłych Chcę wiedzieć więcej >>
Jak mogę zapisać moje dziecko na kurs mindfulness dla nastolatków?
1 krok: Wybierz termin konsultacji przed treningiem Zapisy >>
2 krok: Poznajmy się i porozmawiajmy o Waszych potrzebach podczas konsultacji
3 krok: Przed Wami decyzja o udziale bądź nie w kursie mindfulness dla nastolatków (odbycie konsultacji nie zobowiązuje do udziału w kursie)
4 krok: Nastolatka_ek bierze udział w cotygodniowych zajęciach, a w ciągu tygodnia ćwiczy w domu po 5-10 minut ze wskazanymi nagraniami mp3
5 krok: Zapraszam na indywidualne spotkanie podsumowujące. Jest to też dobry czas by porozmawiać o bieżących potrzebach, rozwijaniu uważności i co dalej.
Gdzie znajdę więcej informacji?
Zapraszam do kontaktu:
telefonicznego: +48 507 160 170
aplikację: WhatsApp – Trening żabki
mailowego: kontakt@treningzabki.pl
lub poprzez stronę: Kontakt
A jeśli Twoją_ego nastolatkę_ka męczy głowa pełna myśli, podeślij jej_jemu to ćwiczenie “Taśmociąg zmartwień”. Pomaga ona zarówno nastolatkom jak i dorosłym radzić sobie z natłokiem myśli – o tym co było, krytycznych ocenach siebie, o tym co będzie itd.

Owocnych ćwiczeń i do zobaczenia na kursie mindfulness dla nastolatków!
Organizator zastrzega sobie prawo do przesunięcia terminu kursu w przypadku nie zebrania się wystarczającej ilości uczestników.